facebook_page_plugin
  • "Witaj, ziemio podlaska. Ziemio ubogacona pięknem przyrody (...)"
  • Podlasie, łacińskie Podlachia to historyczna kraina Polski.
  • Zapraszamy do naszego pełnego ciepła domu w otoczeniu pięknej przyrody.
"Witaj, ziemio podlaska. Ziemio ubogacona pięknem przyrody (...)"
Podlasie, łacińskie Podlachia to historyczna kraina Polski.
Zapraszamy do naszego pełnego ciepła domu w otoczeniu pięknej przyrody.

Nasza lokalizacja GPS: 22°27'44.04''E 52°22'47.67''N 62, Polska

Gdzie to jest ....? Wystarczy zjechać z drogi łączącej Sokołów Podlaski z Siemiatyczami w miejscowości Mołomotki na przeciwko Dworu Mołomotki, wjeżdżamy w piaszczysto-żwirową drogę. Trafić nie jest łatwo, z dala od asfaltu, domostw i ludzi. Nasz obiekt stanowi wrota do historycznej krainy Podlasia - (łac. Podlachia).


Sąsiedztwo strefy Natura 2000 i położenie w otulinie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego gwarantuje Państwu kontakt z niepowtarzalną przyrodą. Villa Podlachia dzięki swojemu położeniu daje możliwość miłego spędzenia czasu dla tych, którzy lubią odpoczynek w ciszy, na łonie natury, jak i tych którzy wybierają aktywne formy wypoczynku. Ubite mało uczęszczane wiejski drogi Podlasia dostarczają latem niezapomnianych wrażeń rowerzystom i amatorom nordic walking, zimą zaś cieszyć się nimi mogą narciarze biegowi.


Rowerem po Podlasiu

Najbliższe otoczenie jest idealne do uprawiania turystyki konnej o każdej porze roku. Nie można również zapomnieć o bliskości rzeki Bug. Proponowany łatwy i malowniczy odcinek rzeki pomiędzy Drohiczynem a Frankopolem dostarcza niezapomnianych wrażeń widokowych kajakarzom. Odcinek ten ze względu na niski stopień trudności i walor edukacyjny polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi. Walor edukacyjny, oprócz panoramy Drohiczyna, związany jest z mijaną w trakcie spływu skarpą Mogielnicką. To tu właśnie kręcono pamiętne sceny z adaptacji filmowej "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Kajaki Bug

Villa Podlachia jest również świetną bazą wypadową dla tych z Państwa którzy chcieliby poznać kulturę wschodu. Koniecznie należy zobaczyć oddalony o 11 km Wirów. Następnie, przekraczając rzekę Bug przez most w Frankopolu, zwiedzić słynący z wielokulturowości i wielowyznaniowości Drohiczyn by dalej przez Siemiatycze dojechać do serca prawosławia, Świętej Góry Grabarki.